PhpMyAdmin Alternatifleri ( İçerik HeidiSQL ve Navicat )

PhpMyAdmin Alternatifleri ( İçerik HeidiSQL ve Navicat )

PhpMyAdmin ALTERNATİFLERİ ( İÇERİK HEİDİSQLVE NAVİCAT )

Bilgisayar verilerinin en iyi saklanabilme işlemleri, daha güvenli kullanımlar için oldukça elverişli olmaktadır. Bu doğrultuda; PHPMYADMİN adı ile bilinmekte olan MYSQL Veritabanı yardımcısı, Linux tabanlı işletim sistemlerinin çok daha hızlı ve aktif kullanımları için çoklu kullanıcılar eşliğinde veri saklanmasına yönelik sistem şeklini ifade etmektedir.
PhpMyAdmin Alternatifleri Nelerdir?
MYSQL veritabanının en yakın kullanıcı yardımcıları arasında yer almakta olan PHPMYADMİN, web tabanlı olmasının yanı sıra, ücretsiz olarak da elde edilebilmekte olduğu için birden çok kullanıcı tarafından güvenle tercih edilmektedir.
Bunlarla birlikte; her yerden ulaşımı sağlanabilmesi açısından da tercih edilmekte olan PHPMYADMİN, PHP alt yapısına da sahip olmaktadır.
navicat-nedir
navicat-nedir-300x125PhpMyAdmin Nasıl Kullanılır?
Özellikle Linux işletim sistemlerinde kullanım alanına sahip olan PHPMYADMİN, aynı zamanda; HeidiSQL ve Windows platformları açısından da uygun kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Ayrıca, kolay kurulum ve kullanım olanaklarına da sahip olan PHPMYADMİN ile birlikte, kullanışlı bir arayüze sahip olmak da oldukça mümkündür.
Navicat yönetim aracı da MYSQL veritabanının en sağlam kullanım aracı olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda; HeidiSQL işletim sisteminde Navicat yönetim aracının kullanılması, PHPMYADMİN veritabanlarının çok daha hızlı ve aktif olarak kullanılmasına yardımcı olabilmektedir.
Navicat yönetim aracının özellikleri arasında; tablo ve kayıt yönetimi, veritabanı yönetimi, kullanıcı hakları yönetimi, SQL sorguları, yedekleme sonrası geribildirim, gelişmiş filtreleme ve görsel SQL sorgu özellikleri de sıralanabilmektedir.
Pek çok veri saklama ihtiyacında oldukça etkin bir kullanım özelliği de taşımakta olan HeidiSQL ve Navicat yönetim aracı, basit bir kullanım ile de karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, uzun süreli kullanımlar için de son derece elverişli olan PHPMYADMİN alternatifleri ile birden çok veriyi çok daha güvenle saklayabilmek ve web bağlantısı kurarak çoklu kullanımlar için de fayda sağlayabilmek son derece mümkündür.
Kolay kullanımlı fonksiyon özelliklerine de sahip olan alternatifler, form düzeninde görüntüleme işlemleri açısından da oldukça fayda sağlayıcı kolaylıklar ile karşımıza çıkmaktadır. Kolay kurulumlu alternatifler ile veri saklama işlemleri de kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.