Adobe Premiere Pro Nedir ?

Adobe Premiere Pro Nedir ?

Bir görüntü düzenleme yazılımı olan Adobe Premiere Pro’nun temel işlevi kurgu ve montaj işlemleridir. 10,240 × 8,192 piksellik çözünürlüğe kadar destek veren programda hem de çeşitli ses ve görüntü efektleri icra etmek, altyazılar ve kredi yazıları eklemek, renklerde düzenlemeler yapmak da mümkündür. Kısaca aslen Adobe Premiere için bir video düzenleme, montajlama, kurgulama programı diyebiliriz. Teknovi’de yayınladığımız araştırma videoları özellikle son dönemlerde Adobe Premiere ile hazırlanıp YouTube’a yüklenmektedir. Geçerli çoğu video formatını destekleyen yazılım aynı zamnda NVIDIA ile daha performanslı çalışmaktadır.

adobe-premiere-nedir-ne-ise-yarar

Bunlara rağmen programın temel işlevi video düzenleme, yahut kısacası kurgu – montaj aşamasıdır. Çünkü efektler ve renk düzenleme konusunda Adobe şirketinın diğer programları olan After Effects ve Speedgrade çok daha sıhhatlidır.

Sektörde de sık sık kullanılan Adobe Premiere Pro günden güne yenilenmektedir ve bugüne kadar Avatar da dahil olmak üzere biroldukça meşhur filmin post prodüksiyon aşamasında kullanılmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir