Instagram’ın Yeni Özelliği: “Web Sürümüyle DM “

Instagram’ın Yeni Özelliği: “Web Sürümüyle DM “

Instagram’ın Mesajlaşma (Direct Message ” DM “) Özelliği, Web Sürümüyle Masaüstüne Geliyor

Dünyaca ünlü sosyal medyalardan Instagram‘ın yeni özelliği tarayıcıdan giren kullanıcılarına yönelik bir özellikle geliyor.

Instagram‘ın mobil sürümünde yer alan mesajlaşma özelliği ‘Direct Message (DM)’ bir diğer adıyla mesajlaşma özelliği  artık web sürümünde de kullanılabilecek. Instagrama tarayıcı yardımıyla girildiğinde mobildekinden farklı oluyor.Dm kutusu yok, fotograf paylaşma ortamı mevcut değildi.Bunlardan  şu an için test aşamasında olan mesaj özelliği Instagram’ı web üzerinden de kullananların en çok istediği özelliklerden biriydi ve artık web üzerinden girildiğinde de DM kutusu mevcut olacak.

DM KUTUSU TEST AŞAMASINDA

Instagram, Direkt Message (DM) veya mesajlaşma  altyapısını web sürümüne getiriyor. Test aşamasındaki özellik, kullanıma sunulduğu andan itibaren kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan taşıyacak. Uzun yıllardır kullanıcıların en çok ziyaret ettiği sosyal paylaşım sitelerinin başında yer alan Instagram’da en çok şikayet edilen durumlardan biri web tarayıcı kullanımında Instagram hesaplarının Direct Message(DM) seçeneğinin olmamasıydı.

BAŞARILI OLURSA KULLANIMA AÇILACAK

Test edilen Direct Message (DM), kişilerin web tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan tanıyacak. Test aşamalarının başarılı sonuçlanması durumunda ise özellik kullanıma açılacak ve instagrama güncelleme gelecek.Bu özellik eğer olursa biz kullanıcılar olarak diğer özellik olan web tarayıcısında fotograf paylaşma platformu özelliği gelmesini bekleyeceğiz.Eğer bu iki özellik de web tarayıcısında olursa instgram kullanıcı sayısı artış göstereceğine inanıyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.