Google İlk Sayfaya Çıkmak

Google İlk Sayfaya Çıkmak

google ilk sayfa
Google da ilk yanı birinci sayfa; Google ilk sırada çıkmak konusu yanlış anlatımlarla doludur. Google da ilk sayfa çok kolay bir konu olmadığı gibi garantili verilebilecek bir hizmet değildir. Tabiki Google da ilk sayfa İmkansızda Değildir.

Oysa piyasa da okadar çok Google da ilk sayfada birinci sırada çıkartalım şeklinde hepimize çeşitli e-postalar gelmektedir ki sanki herkez bu işi yapıyor ve çok kolay bir konuymuş gibi anlatılıyor değil mi?

Lütfen Googlede ilk sayfada çıkmak hakkında aşağıdaki açıklamamı dikkate alınız;

Google şunu söyler; ‘’Google sol kısımda yanı doğal arama sonuçlarında tamamen ücretsiz olan doğal arama sonucunda hiç bir kişi, kimse, firma size Google ilk sırada (sayfada) çıkmak konusunda garanti veremez.’’ Bu garantiyi Google çalışanlarının yetkisi olsa bile veremez, özellikle rekabet çok fazla yoğun kelimelerde doğal arama sonuçlarında Google da ilk sırada çıkmak ilk sayfada görüntülenmek çok ama çok zordur.

Google ücretsiz kısımda yani doğal arama sonuçlarında yer alan arama sonuçları içerisinde üst sıralarda çıkmak için Web Sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu, “Google Optimizasyonu” yapılarak ve ciddi çalışmalar içerisine girilerek sabırla devam ederek garanti olmazsa da başarı elde edilebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu uygulanarak ve yaptığınız işte sitenizi sizinle aynı işi yapan diğer firmalardan farklı kılmayı başarabilirseniz web sitenizi daha ön sayfaya daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Ancak şu bir gerçektir ki hiç bir site ya da Firma Google için ayrıcalıklı değildir, Gerçekten Google’un en çok hoşuma giden taraflarından biri adaletli olmasıdır; Google Hiç Bir Site ve/veya Firmaya Öncelik Tanımaz.

Arama Motoru Optimizasyonu bu alanda en popüler olan “Google Optimizasyonu” herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Google için Optimizasyon yapılmasının çok farklı teknikleri ve sırları vardır; Bu konuda kendini geliştirmiş ve sürekli araştırma içerisinde olan web geliştirme, web iyileştirme Yanı; Arama Motoru Uzmanı (Seo Uzmanları) ile çalışmak en doğrusudur diyerek yinede çalışacağınız seo uzmanı hakkında epey bi araştırma yapmanızı öneririm.

Google’un gerçekten ticari pazarlama etkisi tartışılamaz; Tüm dünyada ve Özellikle Türkiye’de Firmalar hedef arama kelimelerinde müşteri kitlesine ilk önce ulaşmak amacı ile google arama motorunda ilk sayfada bulunmak ve hatta ilk sırada görüntülenmek istemektedirler. Arama motorları arasında (Google en popüler olanıdır bu nedenle özellikle de Google 1. sayfada bulunmak için SEO uzmanları çalışırlar) , ancak başarı elde etmek pekde kolay değildir. Başarılı bir seo 6 aylık veya 9 aylık bir çalışma ile ilk sayfaya çıkmak ve çıktıktan sonra da o yeri korumaktır.

Açıkcası Google da ilk sıraya ilk sayfaya olmak çok ama çok zor olsa da imkansız değildir.
“Başarı Kesinlikle Tesadüf Değildir”

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.